Навчальна практика з геодезії «Теодолітне знімання» для техніків-землевпорядників
Минулого тижня завершилася навчальна практика з геодезії у студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій». В першу чергу, практична підготовка цінна тим, що здобувачі освіти закріплюють теоретичні знання, здобуті під час аудиторного і дистанційного навчання, адже військовий стан вносив корективи у звичний плин освітнього процесу. По-друге, під час навчальної практики вони систематизують і поглиблюють знання теоретичного матеріалу, освоюють навики виконання геодезичних робіт, набувають практичних навичок виконання геодезичних вимірювань, їх камерального опрацювання, виконання графічних побудов та оформлення планових матеріалів.
Передбачена тривалість практики з Геодезії згідно з робочою програмою становить 90 годин. Навчальну практику студенти проходять у складі постійних студентських бригад в кількості 7 осіб. У кожній бригаді її керівником призначається бригадир. Кожна бригада отримує в лабораторії геодезії теодоліт, штатив з необхідним приладдям, рейки, віхи, мірну стрічку та методичні вказівки, бланки документації та шаблони таблиць, які використовуються у процесі проходження навчальної практики.
Навчальна практика для студентів ІІ курсу спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» проходила в дружній атмосфері та при підтримці один одного. Перед проведенням практики було проведено інструктаж з техніки безпеки. Після цього бригади отримали прилади на наступні три тижні, та взялися перевіряти їх справність. Практично всі студенти сумлінно відвідували практику і виконували поставлені задачі.
Під час проходження практики під керівництвом викладачів циклової комісії землевпорядних дисциплін Катерини ЄВГРАШКІНОЇ (група 1) і Юлії ЄВПАК (група 2), студенти здобули навички польових геодезичних робіт і подальшого камерального опрацювання власних результатів і виготовлення графічних матеріалів за даними теодолітного знімання полігону. Такі навички є необхідними для роботи за обраним фахом і в подальшому навчанні формують необхідні компетенції майбутнього фахового молодшого бакалавра.